Skarpety

Podczas wędrówek po górach lub uprawiania wspinaczki, musisz zadbać nie tylko o odpowiednią kurtkę, bluzę czy spodnie. Ważnym elementem dobrze przygotowanej wyprawy są również skarpety! U nas zaopatrzysz się zarówno w długie jak i krótkie skarpety z wełny merynosa i skarpetki do biegania. Skarpety trekkingowe nie powodują ucisku łydki. Jest to bardzo ważne podczas długich godzin chodzenia po górach.

Aktywne filtry

Skarpety trekkingowe – komfort podczas pieszej wędrówki

Jeżeli aktywnie uprawiasz sport zapewne wiesz jak ważne jest dopasowanie odpowiedniego obuwia do trenowanej dyscypliny. Ale czy wiesz jak ważny jest dobór odpowiednich skarpet? Jeżeli uwielbiasz piesze wędrówki lub wspinaczkę górską koniecznie kup sobie profesjonalne skarpety trekkingowe. Część z nich wykonana jest z syntetycznej tkaniny, która odprowadza wilgoć i szybko schnie. W naszym sklepie znajdziesz także modele wykonane z mieszanki bawełny z poliamidem, w których wytrzymała bawełna posiada naturalne właściwości oddychające, a dodatek poliamidu zapewnia izolację cieplną i suchość.

Skarpety trekkingowe – ważny element wyposażenia

Choć skarpety trekkingowe często traktowane są po macoszemu warto włączyć je do swojego wyprawowego zaopatrzenia. Zobaczysz, że dają znacznie większy komfort i suchość niż tradycyjne skarpety bawełniane. Dodatkowo kształt i długość skarpet turystycznych chroni przed bolesnymi otarciami. Jeżeli zatem planujesz długą wyprawę koniecznie zaopatrz się w specjalistyczne skarpety. Zobacz przygotowaną przez nas ofertę profesjonalnych skarpet trekkingowych i wybierz coś dla siebie.

Skarpety trekkingowe – ciepło i suchość w każdych warunkach

Jakość skarpet turystycznych jest bardzo ważna – w końcu mają nas chronić przed potem, wilgocią i otarciami. Aby pośród dostępnych na rynku modeli wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego zostały one są wykonane. Skarpety syntetyczne świetnie sprawdzą się latem, ponieważ bardzo dobrze odprowadzają wilgoć na zewnątrz tkaniny, ale nie grzeją stopy. Skarpety wykonane z włókien mieszanych (np. bawełna- poliamid) sprawdzą się natomiast w chłodniejsze dni, bo oprócz właściwości hydrofobowych zapewniają także komfort cieplny. Na duże mrozy polecamy natomiast skarpety wełniane, które naturalnie odprowadzają wilgoć, ale też bardzo dobrze grzeją. Wejdź na rysa.com i wybierz najlepsze dla siebie skarpety trekkingowe w najlepszych cenach.